Fergie FanPage

Biografia

Fergie pseudonim artystyczny Stacy Ann Ferguson urodzonej w 1975 roku 27 marca w Hacienda Heights. Jest amerykańską piosenkarką R&B oraz pop jest również autorką tekstów muzycznych.

W swoim kraju zaistniała również jako aktorka, występowała w programach telewizyjnych takich jak Kids Incorporated i Great Pretenders, była wokalistką żeńskiej grupy muzycznej Wild Orchid. Obecnie wokalistka formacji The Black Eyed Peas. W 2006 roku Fergie rozpoczęła swoja solową karierę i wydała swój debiutancki album pt. „The Dutchess”.

Fergie urodziła się w Kalifornii, jej rodzicami są Teri Gore oraz Patrick Ferguson, katolicy, nauczyciele. Posiada korzenie meksykańskie, indiańskie, także szkockie oraz irlandzkie. Jej młodsza siostra Dana jest aktorką. Kiedy Stacy miała 7 lat rodzice rozwiedli się. W młodości była jednym z członków meksykańskiego gangu.

Kariera muzyczna i aktorska

Stacy należała do girlbandu o nazwie „Wild Orchid„, którego współzałożycielkami były Stefani Ridel oraz Renee Sandstorm. Grupa wydała dwa albumy nagrane w studio. Po nagraniu kolejnego krążka opuściła grupę niedługo po tym jak wytwórnia nie wydała materiału. Po opuszczeniu zespołu Stacy przeżyła załamanie oraz zaczęła zażywać amfetaminę, jednak szybko udało jej się zerwać z nałogiem.

W 2003 Fergie stała się częścią grupy The Black Eyed Peas i zastąpiła Kim Hill byłą już wokalistkę, która pożegnała się z zespołem w 2000 roku. Po nagraniu pięciu piosenek, była już oficjalnie częścią zespołu, stając się znaną i popularną wokalistką. Po nagraniu z zespołem dwóch hitów Fergie postanowiła, że zacznie pracować nad własnym krążkiem.

19 września 2006 roku udało się jej wydać debiutancki, solowy album który nosił tytuł: ” The Dutchess” . Niewątpliwie inspiracja do nazwania w ten sposób swojej płyty stała się Sara Ferguson (księżniczka Yorku) ze względu na to samo nazwisko oraz podobny pseudonim. Z krążka zostały wydane 4 single, z których dwa London Bridge oraz Glamorous były na 1 miejscu w amerykańskiej liście przebojów – Billboard Hot 100. Kolejny singel o nazwie Fergalicious, był na 2 miejscu, natomiast czwarty na miejscu 1 i nosił nazwę Big Girls Don’t Cry.

W 2010 roku Fergie wystąpiła gościnnie na solowym albumie Slash’a (w 2 utworach), także w 1 utworze na krążku Davida Guetty.

Od dzieciństwa Fergie występowała jako aktorka. Ze swoją przyjaciółką Renee Standstrom (z którą założyła grupę Wild Orchid), występowała w bardzo popularnym sitcomie „Kids Incorporated„. Podkładała swój głos do postaci w animowanych filmach pt.: „It’s Flashbeagle”, 2 części„Charlie Brown”, „Snoopy’s Getting Married” oraz The Charlie Brown„, „Snoopy Show” i „Rocket Power„. W2006 r Fergie wróciła do aktorstwa, przyjęła rolę w „Posejdonie” W. Petersena, w 2007 w filmie pt: „Grindhouse” R. Rodrigueza, a w 2009 wystąpiła w „Dziewięć„.