Fergie FanPage

Certyfikat RIAA dla Black Eyed Peas

Pomimo tego że zespół Black Eyed Peas w chwili obecnej ma przerwę od wspólnych koncertów a jego członkowie zajęli się również inną działalnością nie tylko dotyczącą muzyki ich nagrania wciąż odnoszą sukcesy. Zespół otrzymał po raz kolejny certyfikat przyznawany przez RIAA za ich przebój „I Gotta Feeling” znajdujący się na płycie “The E.N.D. (Energy Never Dies).” Muzycy są pierwszą grupą która zdobyła ośmiokrotną Platynę za sprzedaż singla, gdzie wliczane są również cyfrowe pobrania nagrań. W sumie Fergie wraz z zespołem Black Eyed Peas mają na swoim koncie największą ilość sprzedanych cyfrowych singli i osiągnęli poziom sprzedaży 22 milionów sztuk.

Gotye wraz ze swoim hitem, piosenką “Somebody That I Used To Know,” również ustanowił rekord i jako pierwszy artysta zdobył pięciokrotna platynę w ciągu sześciu miesięcy.

Również Nicki Minaj‘s Pink Friday za Roman’s Revenge otrzymała status platynowej płyty, natomiast album Carrie Underwood – Blown Away osiągnął status złotej płyty. Debiutancki album Florence & The Machine‘s otrzymał w czerwcu certyfikat platynowej płyty.

RIAA uruchomiła na Facebooku stronę poświęconą aktualnościom w nadawaniu złotego i platynowego certyfikatu wraz z historią jego przyznawania.

W sumie RIAA przyznał certyfikaty 61 singlom i 12 albumom cyfrowym które otrzymały złoty lub platynowy status w czerwcu.

Do 1989 roku RIAA złoto przyznawane było singlom za sprzedaż ich na poziomie miliona kopii, a platyna za 2 miliony kopii. Od 1 września 1989 r złoty certyfikat otrzymuje singel, który rozszedł się w 500 tyś. egzemplarzy, a platyna za milion sprzedanych singli.

Tags: , ,

Napisz komentarz